Ağaç endüstrisi ana başlığı altında toplanabilecek ahşap ve kağıt ürünlerinin, tüketicilerin ve işletmelerin günlük ihtiyaçlarını karşıladığı ve biraz daha detaya indiğimizde İletişim, eğitim, paketleme, inşaat, barınak, temizlik ve koruma için gerekli malzemeleri sağladığı bilinmektedir.

Orman ürünleri endüstrisi özeline indiğimizde ise, bu endüstrinin yenilenebilir ve sürdürülebilir bir hammaddeye dayanmakta olduğu esastır. Bu hammadede odun’dur. Bu endüstri faaliyetlerinde geri kazanım ve geri dönüşümü mutlak suretle uygulamaktadır. Endüstrinin karşı karşıya olduğu teknik zorlukların üzerinde odaklandığı ana konular; geri dönüştürülmüş malzemeleri uygun maliyetli bir şekilde kullanmak, çevresel düzenlemeleri karşılamak ve enerji maliyetlerini azaltmak şeklinde sıralanır. Öte yandan, unutmamak gerekir ki, üretim makinelerine, hasat ekipmanlarına, araziye ve dağıtıma yapılan yatırımlar endüstriyi sermaye yoğun hale getirmektedir. Çünkü,sürdürülebilir olmak adına, sektördeki bir bir şirketin rekabetçi ve talep edilen ürünler sunabilmesi için gelişmiş ekipmanların tedarik edilmesi için önemli harcamalar gerekmektedir.

Sektörün üretim süreçleri genel olarak kesme, planyalama, şekillendirme, laminasyon ve montajı gibi adımları içerir. Öte yandan kompozit orman ürünleri veya işlenmiş ahşap, birbirine yapıştırılmış ahşaptan yapılmış malzemeleri ifade etmektedir. Söz konusu kompozit malzemelerin proseslerine de baktığımızda; örneğin sunta, sert ağacın veya yumuşak ağaç liflerinin, balmumu ve reçine bağlayıcı ile birleştirilmesi ile parçalanması ve yüksek basınç ve sıcaklık uygulanarak paneller haline getirilmesi ile yapılan mühendislik malzemesi olduğunu gözlemleyebiliriz. Eklemek gerekirse, gelişmiş teknoloji ve üretim teknikleri, suntaların kalitesini artırmıştır. Bu gelişmeler, ahşap hazırlama, reçine tarifleri, pres teknolojisi ve panel zımparalama tekniklerindeki yenilikleri içerir.

Redüktörler & Tahrik Sistemi Çözümleri

DÜZ DİŞLİ REDÜKTÖRLER

AZİMUTH REDÜKTÖR

Kavrama / Fren

CONAX® - CM / CR - SÜRTÜNMELİ VE KAYMALI KAVRAMALAR

LUTEX® KAVRAMA VE FREN KOMBİNASYONU

SERVOX® FREN

TORK LİMİTER RN - SÜRTÜNMELİ GÜVENLİK KAVRAMASI

Sistem Çözümleriniz Için Tahrik Komponentleri

DİŞLİ KAPLİNLER - GC

ESNEK KAPLİNLER

RİJİT KAPLİN

KASNAKLAR

DİĞER ÜRÜNLER