Marin endüstrisi dört temel alanda faaliyet göstermektedir: denizcilik, ticaret, eğlence ve açık deniz yenilenebilir enerji.

Değişik kaynaklara göre, Dünya üzerinde tüketim mallarının yaklaşık % 90’ı yolculuklarının bir kısmını bir gemide geçiriyor. Bu da bize denizcilik endüstrisini küreselleşmenin ve ticaretin ana itici güçlerinden biri haline getirdiğini gösteriyor. Gemiler, kargoyu dünya çapında çok daha büyük hacimlerde daha verimli, güvenli ve diğer herhangi bir nakliye yönteminden daha düşük çevresel etkiyle taşımaktadırlar. Ayrıca, yine gemiler, tahıl ve meyve, sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG), enerji üretimi için kömür ve petrol yağı, hammadde, giyim, araba ve elektronik gibi her türlü emtiayı ve çok daha fazlasını taşımaktadırlar. Bütün bunlara ek olarak, Marin sektörünün bir diğer dalı olan, Gemilerin tatiller için kullanılmalıdır. Tek başına kruvaziyer endüstrisi milyonlarca yolcu taşır ve her yıl milyarlarca dolar gelir elde eder. Ayrıca, feribotlar işe gidip gelmek için harika seçenekler sunar ve trafik yoğunluğunu azaltmaya yardımcı olur, dolayısı ile trafik sıkışıklarının azaltılmasında önemli katkıları olmaktadır. Ek olarak belirtmek gerekirse, hem açık denizdeki yenilenebilir hem de yenilenemeyen enerji kaynaklarının araştırılması ve kullanılması Marin endüstrisine dahildir.

Marin endüstrisinin başarısına giden yol, Dünyanın dört bir yanından gelen malların arz ve talebine dayanmaktadır. Daha hızlı ve daha hafif gemilerin geliştirilmesi, kanalların inşası ve seyir sistemlerindeki iyileştirmeler gibi teknolojilerdeki gelişmeler, endüstrinin genel işleyişini iyileştirmiştir. Pek tabi ki, bu gelişmeler, mürettebat, çevre ve gemilerin kargoları taşımasını daha kolay, daha verimli ve daha güvenli hale getirmiştir. Öte yandan, sürdürülebilir ulaşımın son yüzyılın en büyük zorluklarından biri olarak kabul edilmektedir. Diğer taşıma modlarına kıyasla nakliye nispeten güvenli ve temiz iken, endüstrinin çevre üzerinde önemli bir etkiye sahip olduğu kabul edilmektedir.

Redüktörler & Tahrik Sistemi Çözümleri

AZİMUTH REDÜKTÖR

REVOX® HE GEMİ HİBRİT MODÜLÜ

Kavrama / Fren

PLANOX® - ÇOK PLAKALI SÜRTÜNMELİ KAVRAMALAR

LUTEX® ISLAK ÇOKLU DİSKLİ KAVRAMA

Sistem Çözümleriniz Için Tahrik Komponentleri

DİŞLİ KAPLİNLER - GC

ESNEK KAPLİNLER

RİJİT KAPLİN

KASNAKLAR

DİĞER ÜRÜNLER