Enerji endüstrisi, enerji üretimi ve satışı ile ilgili tüm endüstrilerin toplamıdır ve yakıtın çıkarılması, üretimi, rafine edilmesi ve dağıtım süreçlerini de içerir. Bugünün Dünyası büyük miktarda yakıt tüketmekte ve enerji endüstrisi hemen hemen tüm ülkelerde toplumun altyapısının ve bakımının çok önemli bir parçasını oluşturmaktadır.

Özellikle belirtmek gerekirse, enerji endüstrisi 5 ana disiplinden oluşur: fosil yakıt endüstrileri, elektrik enerjisi endüstrisi, nükleer enerji endüstrisi; yenilenebilir enerji endüstrisi ve yakacak odun toplama ve dağıtımına dayalı geleneksel enerji endüstrisi.
Enerji endüstrisinin gelişimi asla durmamıştır. Bu bağlamda, teknolojinin ve endüstrinin sürekli gelişimine bağlı olarak, fosil enerjinin yerini her yerde yeni enerjiler almıştır ve alacaktır. Ek olarak belirtmek gerekirse, üretim alanında, rüzgar enerjisi ve fotovoltaik güç için şebeke paritesi artık erişilemez durumda değildir. Tüketim alanında ise, benzinli ve dizel araçların yerini elektrikli olanlar almaya başlasa da, eğilim geri döndürülemez durumdadır.

Redüktörler & Tahrik Sistemi Çözümleri

DÜZ DİŞLİ REDÜKTÖRLER

SANTRİFÜJ REDÜKTÖRLER

Kavrama & Fren

PLANOX® - ÇOK PLAKALI SÜRTÜNMELİ KAVRAMALAR

Sistem Çözümleriniz Için Tahrik Komponentleri

DİŞLİ KAPLİNLER - GC

ESNEK KAPLİNLER

KRANK MİLLERİ

RİJİT KAPLİN

KASNAKLAR

DİĞER ÜRÜNLER