Gıda Endüstrisi terimi, fonksiyonel adımlar olarak incelediğimizde, gıda maddelerinin işlenmesine, dönüştürülmesine, hazırlanmasına, muhafazasına ve paketlenmesine yönelik bir dizi endüstriyel faaliyeti kapsamaktadır. Öte yandan, bir başka temel tanımında ise, gıda endüstrisi, dünya nüfusu tarafından tüketilen gıdanın çoğunu sağlayan çeşitli işletmelerden oluşan karmaşık, küresel bir ortak grubu olaran belirtilmektedir.

Hiç şühesiz gıda hayatımızın önemli bir parçasıdır, bu yüzden yetiştirilme, işlenme ve nakledilme şekli anlaşılmaya ve geliştirilmeye değer. Genel olarak, gıda endüstrisi, dünya çapında gıda ürünleri ve hizmetlerinin tedariki, tüketimi ve ikramıyla ilgili karmaşık bir faaliyetler ağından oluşmaktadır.

Geleneksel gıda işleme tekniklerini değiştirmek veya değiştirmek için yeni gıda işleme teknolojleri araştırılmış ve geliştirilmiştir. Bunun neticesinde daha kaliteli ve daha tüketici tercihine yönelik gıdalar üretilebilmiştir. On yıllardır, bu sektörün odak noktasının kalite olması, gıda ürünlerinin proses verimliliğini, güvenliğini, üretkenliğini ve istikrarını daha sağlıklı bir şekilde geliştirmek adına önemli katkılarda bulunmuştur.

Gıda endüstrisinin önemli yapıtaslarından birtaneside gıda işleme ve iletimi sektörüdür. Dünya çapında milyarlarca haneye gıda üretmek, işlemek ve dağıtmak için ekipman ve çözümler sağlamak ve tarımdan lojistiğe çok yönlü bir değer zincirine hizmet etmek üzere sürekli olarak geliştirilen çalışmalar yapılmaktadır. Tanım olarak incelemek istediğimizde, gıda işleme ekipmanı, gıda ve gıda ürünlerini işlemek, hazırlamak, pişirmek, depolamak ve paketlemek için kullanılan bileşenlere, işleme makinelerine ve sistemlere verilen genel bir terimdir. Bu ekipman esas olarak gıdanın lezzetini, tüketilebilirliğini ve sindirilebilirliğini artırmayı veya korumayı amaçlasa da, bazı ekipman parçaları da iletim, hazırlık ve paketleme gibi ön veya yardımcı işlevleri yerine getirmek için kullanılır. Bu önemli sektör, son yıllarda hızlı bir büyüme kaydetmiştir. Söz konusu büyüme, gelişen pazarlardan gelen artan talep, değişen tüketici tercihleri, operasyonel ve maliyet baskıları nedeniyle otomasyona doğru ilerlemenin rotasında devam edeceği öngörülmektedir.

Redüktörler & Tahrik Sistemi Çözümleri

SANTRİFÜJ REDÜKTÖRLER

Kavrama / Fren

SERVOX® FREN

TORK LİMİTER RN - SÜRTÜNMELİ GÜVENLİK KAVRAMASI

Sistem Çözümleriniz Için Tahrik Komponentleri

DİŞLİ KAPLİNLER - GC

ESNEK KAPLİNLER

RİJİT KAPLİN

KASNAKLAR

DİĞER ÜRÜNLER