Takım tezgahları endüstrisi, esasen en sonunda mühendislik ürünlerini elde etmek için montajları yapılan bileşenleri,metal veya diğer sert malzemeleri, genellikle metal kesme, delme, taşlama, sökme vb. yollarla işlemek için kullanılan geniş bir makine yelpazesini kapsar.

Basitçe söylemek gerekirse, takım tezgahları “makine üreten makinelerdir”. Mühendislik endüstrisinin kritik sektörleri arasında hava-uzay ürünleri, motorlu taşıtlar ve genel endüstriyel ekipman imalatı yer alır. Bu sektörler, bunları destekleyen taşeronlarla birlikte, takım tezgahlarının tedariki için müşteri tabanını oluşturmaktadır. Bu nedenle, genellikle bir ülke için stratejik bir sektör olarak görülüyor.

Endüstride yaygın olarak kullanılan takım tezgahları çeşitlerinin bir listesi verilmektedir;

Taşlama Makinesi : Genellikle aşındırıcı taşların kesici takım olarak kullanıldığı bir yöntem olan taşlama için kullanılır.
Freze : Katı malzemelerin işlenmesi (yani kesme ve delme) için kullanılır.
Planya: Planya, pistonlu bir çalışma masası ve sabit bir kesme aleti olan bir metal işleme tezgahıdır.
Broş Makinesi: Kesme elemanı broş olan bir takım tezgahıdır.
Torna: İş parçasını kendi ekseni üzerinde döndürerek, kesme, zımparalama, tırtıllama, delme veya deformasyon, kaplama, tornalama gibi farklı işlemleri gerçekleştirmek için iş parçasına işlevsel olan aletlerle bir nesne oluşturmak için döndüren bir takım tezgahıdır. .
Şekillendirici: Doğrusal bir takım yolunu işlemek için iş parçası ile tek noktalı bir kesme takımı arasında doğrusal göreceli hareket kullanan bir takım tezgahı türüdür.

Redüktörler & Tahrik Sistemi Çözümleri

DENOX® – MOTOR REDÜKTÖR SİSTEMİ

ANA TAHRİK SİSTEMLERİ

Denox® DT DÖNER TABLA REDÜKTÖRÜ

DENOX® MOTOR REDÜKTÖR SPINDLE

DÜZ DİŞLİ REDÜKTÖRLER

Sistem Çözümleriniz Için Tahrik Komponentleri

DİŞLİ KAPLİNLER - GC

ESNEK KAPLİNLER

RİJİT KAPLİN

KASNAKLAR

DİĞER ÜRÜNLER